---Copy with zdroj---

Kraken útočí

15. března 2008 v 19:23 | verča Holl. |  ♫Kraken♫
Nejznámější mořská obluda pochází ze Skandinávie. Příšerné monstrum, napůl chobotnice a napůl krab, útočí na lodě a požírá námořníky (což vlastně můžete vidět na obrázku, až na vzhled, neboť ilustrace pochází z dob, kdy už se tušilo, co je vlastně Kraken zač). Většinu času odpočívá na dně, občas zamíří k hladině a pak se může stát, že u náhle se vynořivšího ostrůvku zakotví loď, kapitán zavelí k průzkumu a neštěstí je hotovo, zvláště, rozdělá-li si výsadek oheň. To dokáže rozčílit i mnohem mírnější povahy. Tato pověst bývá většinou spojována s obřími velrybami a leviathanem, Kraken totiž obvykle na hladinu cestuje za kořistí. Jako většina mořských oblud, přetrval Kraken až do časů nedávných. Ještě biskup Pontoppidon popisuje Krakena (jemuž se také říká Kraxen či Krabben) a přiznává mu 1,5 anglické míle v obvodu. Už popis, který nám ctihodný pan biskup, nesnažíc se nijak přehánět, pasoval - samozřejmě až na rozměry - ke skutečnému obyvateli mořských hlubin, krakatici rodu Architeuthis, jejíž pozůstatky byly poprvé popsány roku 1639, kdy je moře vyplavilo na islandské pobřeží. Severní Atlantik je na podobné nálezy hojný a tak se nelze Vikingům, plujícím ve svých drakkarech podél pobřeží divit (odvážní byli, to ano, jinak ale nikterak dobří mořeplavci), když spatřili živou krakatici. Tvor, dlouhý přes deset metrů - největší zaznamenaný exemplář měl metrů šestnáct a půl - se stal vzorem nejen pro Krakena, ale nejspíš i pro značnou část mořských hadů.
kraken_algaeeye.gif
The kraken was portrayed as a legendary supernatural creature in the film 'Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest' even though it is now known to be a real animal. This movie still is copyright Walt Disney Pictures.
Z dávných času, námořníci ohlásili vidění obrovské mořské obludy s mnoha chapadly, nazval kraken. Námořníci věděli o octupus a zhrouceném tvaru, skutečná zvířata oceánu který měl chapadlo. Ať tak nebo onak, kraken byl považovaný za různým druhům protože to bylo moc, moc větší. Někdy myslelo se, že být obrovské chobotnice , někdy myslelo se, že být obrovský zhroucený tvar. Velká část času, to bylo jednoduše velké mořské obluda nazvaný kraken .
Během ranné části vědecké éry, kraken byl považovaný za právě tak pravděpodobně existovat jak vodnářové . Jinými slovy, to bylo smál se v. Vážní vědci řídili bez krakenu otázka, odmítnutí studovat to dokonce když představený s plážovým krakenem zdechliny. Pak tam přišel čas při všem změnilo se. Několik krakenu zdechliny byly plážové uvnitř nedlouho navzájem, a tam byla taková vřava , která neochotní vědci byli přinucení dávat pozor . Kraken byl otevřený skutečný druh. To bylo pojmenované obrovským zhrouceným tvarem. Obrovský zhroucený tvar zůstává jeden z nejnepolapitelnějších velkých zvířat na světě. Po mnoho let, vědci zkusili sledovat obrovský zhroucený tvar v jeho lokalitě, ale neúspěšný. Mnoho lidí tvrdilo, že viděly obrovské zhroucené tvary, ale oni byli většinou rybáři a námořníci, stejní lidé, kteří nejsou věřící kdy oni oznámí vodnářové . Každé živé pozorování bylo nepotvrzené a v každém případě svědek nebyl vědec. Vědci utratili miliony dolarů na expedicích, ale nemohla získat video stopáž živého zhrouceného tvaru. Všechno, co bylo známo o obrovských zhroucených tvarech byly založený na mrtvolách. Všechny expedice do hluboké vody při hledání přírodní lokality obrovských zhroucených tvarů ukázaly se být neplodných. Obrovský zhroucený tvar měl ještě moc společného s mytickými kreaturami a pravdivý cryptids, třebaže vědecké společenství již ne déle měla nějaká pochybnost, že obrovské zhroucené tvary existují .
V září z 2004, to nakonec změněné. Japonští vědci přitahovali obrovský zhroucený tvar s nalákanou linkou, a řádová komory vzaly víc než 500 fotografie obrovského zhrouceného tvaru předtím, než to odtrhlo sám volný, opuštění 18stop velký délka chapadla ještě napojený na návnadu .
Tam je ještě pochybnost jen o tom jak velké obrovské zhroucené tvary dostanou. Oba pozorování očitého svědka a jizvy kojence na vorvaňích zdá se, že budou signalizovat že tam jsou zhroucené tvary moc větší než nějaká mrtvola my aktuálně máme. Největší vědci odmítají věřit, že zhroucené tvary to ohromně mohly existovat. Je tam víc než jedny druhy obrovského zhrouceného tvaru venku, s jedním z nich je opravdu, opravdu ohromně? Jsou obrovské zhroucené tvary to byly čistého blízko povrchu nebo to myl nádobí na plážích menší jeden?
Skepticismus směrem k představě opravdu obrovských zhroucených tvarů slábly nedávno. Teď, vědci myslí , že Antarktida druhy zhrouceného tvaru volal Mesonychoteuthis hamiltoni ve skutečnosti moc zmohutnět než obrovský zhroucený tvar. Oni nemají důkaz toto ještě, jak jediné kompletní vzorky Mesonychoteuthis hamiltoni byl dětinský, ale velikost těchto dětí navrhuje, aby opravdu velké dospělí jsou venku. V rozpoznání tohoto, Mesonychoteuthis hamiltoni dostal nedávno národní jméno "kolosálního zhrouceného tvaru."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám Tom Hollander víc jako Lord Beckett nebo Tom Hollander???

Tom Hollander
Lord Becket

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama